Foto: iStockphoto.com

Růže nechte jiným. Deset tipů na smart valentýnské dárky pro ni i pro něj

Věci chytřetéma 5 min čtení

Svátek svatého Valentýna se blíží (pro neznalé 14. února), takže mnohým opět nastává období tápání, čím druhou polovičku potěšit. Co tentokrát vynechat náramky od Pandory pro dámy a lákavé prádélko, které je vlastně také spíš pro pány. Přinášíme deset tipů na chytré dárky, které zaručeně udělají radost jí i jemu.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Svátek svatého Valentýna se blíží (pro neznalé 14. února), takže mnohým opět nastává období tápání, čím druhou polovičku potěšit. Co tentokrát vynechat náramky od Pandory pro dámy a lákavé prádélko, které je vlastně také spíš pro pány. Přinášíme deset tipů na chytré dárky, které zaručeně udělají radost jí i jemu.

Související článek

Když o vás v obchodě vědí téměř všechno. Minority Report 2.0 i při nákupu tenisek

Stojíte v nákupním centru před sportovním obchodem a váháte, jestli vstoupit dovnitř. A v tu chvíli se na velkém displeji vedle vchodu rozsvítí reklama zrovna na boty, o kterých právě uvažujete. Ti mi snad čtou myšlenky, řeknete si. Váhání je pryč a vy pevným krokem míříte k regálu s teniskami – dnes si je zkrátka odnesete. 

1. Když rádi běháte

Váš protějšek rád běhá? Pak pořiďte chytrý sportovní náramek, který počítá kroky, měří tepovou frekvenci a také výdej energie. Všechny informace z náramku se synchronizují s aplikacemi pro iOS a Android. Náramek je vodotěsný a dostupný v barvách pro ženy i muže. Dáte za něj 1 299 Kč.

2. Kolik váží láska

Tento dárek bude chtít chápavého partnera či partnerku. Ocení ji hlavně ti, kteří sportují a aktivně pečují o své tělo. Chytrá osobní váha kromě tradičního vážení změří BMI, určí hmotnost kostí, vody a tuku v těle a všechny informace ukládá do mobilní aplikace pro další analýzu. Váhu lze propojit se sportovními aplikacemi pro vylepšení zdravotního stavu. Koupíte ji za 2 700 Kč.

3. Pomocnice, která i pobaví

Je váš protějšek někdy sám a vy mu chcete vaši nepřítomnost vynahradit? Kupte mu chytrého společníka v podobě virtuální asistentky Alexy ukryté v chytrém reproduktoru od Amazonu Echo Dot 3. generace. Ten nabízí přehrávání hudby, čerstvé informace o počasí a zprávy, podporuje hlasové ovládání prvků chytré domácnosti a další. Reproduktor v několika barvách stojí 1 699 Kč.

4. Chytré hodinky s elegantním designem

Garmin vívomove Optic Sport Rose Gold jsou atraktivní hodinky s řadou chytrých funkcí. Kromě času prozradí počet kroků, vystoupaných pater, spálených kalorií a další detaily o fyzické námaze, takže poskytují kompletní přehled o výdeji energie. Vodotěsné hodinky lze párovat s mobily s iOS a Androidem. Koupit se dají bílé, stříbrné i černé za cca 5 000 Kč.

5. Čistá domácí atmosféra

Chcete pečovat o zdraví u vás doma? Pak si můžete monitorovat stav ovzduší, hluk, vlhkost a teplotu prostřednictvím chytré stanice Netatmo. Stačí ji připojit do zásuvky, nainstalovat mobilní aplikaci a pak sledovat, jak kvalitní vzduch doma je. Stanice vysílá pokyny k větrání a přísunu čerstvého vzduchu, nechybí grafy naměřených hodnot za celý čas. Netatmo stojí 2 399 Kč.

Související článek

Chytrá bota Nike si sama utáhne tkaničky. Víme, na kolik takový komfort vyjde

Nike Adapt BB je chytrá bota pro basketbalisty, která sama dokáže utáhnout tkaničky. Během sportovního výkonu se noha zvětšuje či zmenšuje až o půl velikosti. Kdyby tomu sportovci mohli přizpůsobit svou obuv, měli by nohu pevnější nebo prokrvenější ve chvílích, kdy to opravdu potřebují. Jenže přezouvat se v průběhu zápasu je nemožné.

6. Krásná a s pořád nabitým telefonem

Každá žena by u sebe měla mít kapesní zrcátko. Hyper Pearl s průměrem 90 mm umí navíc nabít telefon v kabelce, stačí připojit USB kabel s konektory microUSB nebo Apple. Kapacita vnitřního akumulátoru je 3 000 mAh a vystačí minimálně na jedno nabití mobilu. Vybírat můžete z více barev – červené, růžovozlaté, stříbrné, fialové. Zrcátko koupíte za 1 199 Kč.

7. Klíče už se nikdy neztratí

Chytrý přívěsek Fixed Smile stojí pár stokorun a dokáže přitom uchránit klíče od domu nebo plnou peněženku před ztrátou. Přívěsek lokalizuje předměty, k nimž je přichycený, jejich přesnou polohu vidíte v aplikaci pro Android či iOS. Jeden kus stojí 399 Kč, vyplatí se jich koupit více najednou.

8. Hudba nejen na sport

Je vaše polovička sportovní typ? Pak ocení špičková bezdrátová sluchátka do uší BOSE SoundSport Free Wireless. Špunty lze přes aplikaci Bose Connect spojit s telefony s Androidem a iOS, samozřejmostí je voděodolnost a dobíjení v magnetickém pouzdru, z něhož nevypadnou. Vydrží až pět hodin hraní na jedno nabití. Koupíte ve více barvách za 5 000 Kč.  

9. Vypěstujte si bylinky chytře

Mátu, bazalku, jahody, rajčata, saláty… Díky chytrému květináči Click and Grow můžete pěstovat bylinky, ovoce i zeleninu přímo v kuchyni. Navíc to i dobře vypadá. Květináč využívá speciálně vyvinutou půdu Smart Soil, která dodává rostlinám vše potřebné: vodu, kyslík, živiny. Půda neobsahuje žádné růstové hormony, herbicidy, pesticidy ani jiné škodlivé látky. S pěstováním poradí i aplikace pro Android i iOS. Květináč pořídíte od 2 230 Kč.

Související článek

Kde protivný číšník nehrozí. Objevili jsme v Praze podnik, kde vás obslouží robot

V tomhle baru si s číšníkem nepopovídáte. Ale na druhou stranu máte jistotu, že vás nenaštve a taky neošidí. Obsluhovat vás totiž bude robot. V Praze u stanice metra Nové Butovice se objevil podnik, který v člověku jdoucím kolem může zanechat pocit, že tady přistálo UFO. Ve skutečnosti je to bar a informační centrum za 21 milionů korun, jehož podobu má na svědomí výtvarník David Černý.

10. Hlavně nohy v teple

Taky je vaší partnerce pořád zima od nohou? Vyřeší to vyhřívaná vložka Digitsole, která se hodí téměř do všech bot. Nenastavujete s ní teplotu vložky, ale požadovanou teplotu uvnitř boty. Díky termostatu se vložka prostřednictvím aplikace sama přizpůsobí okolní teplotě a vašemu vybavení a automaticky udrží nastavenou teplotu. Digitsole ale s přehledem zvládnou udržet v botě teplotu 30 °C až 6 hodin při okolní teplotě těsně pod nulou. Nabíjení probíhá pomocí USB a netrvá déle než 90 minut. Kromě vyhřívání vložky ve spojení s aplikací pro iOS a Android fungují i jako krokoměr. Za chytré vložky dáte 4 590 Kč.

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama