iStockphoto

Desetkrát víc. Smart domácnosti vydělávají

HomepageDomov chytře pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Analytická společnost Navigant Research odhaduje, že příjmy v oblasti chytré domácnosti (Smart Home) se během deseti let téměř zdesetinásobí. Zatímco v roce 2017 se příjmy firem spojených s konceptem chytré domácnosti odhadují na 4,2 miliardy dolarů, v roce 2026 mají dosáhnout přinejmenším částky 39,5 miliardy dolarů.

Za takto výrazným nárůstem stojí fakt, že chytré spotřebiče začaly nabízet známé značky, například Google Home, Amazon Echo nebo Apple HomeKit. Zákazníci se tak učí, jak nové technologie využívat a mění se i způsob, jakým komunikují se svým domovem. Pozadu nezůstávají ani výrobci, kteří v chytrých zařízeních vidí zcela nový trh. Postupně tak do svých ještě nedávno běžných produktů přidávají různé chytré funkce, vzájemně je propojují, nebo je připojují k internetu věcí.

Tyto aktivity jsou ale jen mezistupněm k takzvanému energetickému cloudu, tedy chytré elektrorozvodné síti, která bude vybrané spotřebiče zapínat podle toho, kolik energie bude aktuálně k dispozici. V důsledku tím výrazně sníží její spotřebu a umožní zastavit ty nejméně ekologické elektrárny.

Zdroj: ELP.com

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama