iStockphoto

Robot Suvie uvaří oběd, i když nejste doma

Domov chytřeAktuality 1 min čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Na startovacím portálu Kickstarter se hlásí o pozornost zajímavý kuchyňský robot, který umí sám vařit. Robot Suvie představuje multifunkční zařízení, které umí uvařit jídlo přesně na čas, kdy třeba přijdete domů. Stačí do něj před odchodem do práce vložit vaničky s předpřipravenými surovinami.

Jídlo robot sám bezdrátově identifikuje na základě snímače obalu na přední straně a nastaví potřebnou dobu přípravy celého jídla. Výrobce zatím nabízí tři druhy jídel, které robot umí připravit. Jde o masové koule v rajčatové omáčce s chřestem, kuře s těstovinami a zeleninou a krevety s květákem. Funguje to tak, že robot umí jídlo udržet v chladu, než začne vařit. Poté napustí do horních vaniček s jídlem vodu ze zásobníku a začne vařit. Pro maso je určena přihrádka pro sous vide vaření, tedy maso v obalu ve vodní lázni. Vaření můžete spustit i na dálku z mobilní aplikace.

Robot na konci vaření umí dokonce vodu i vypustit, není nutné před podávání slévat do odpadu. Pro zahájení výroby bylo nutné splnit cíl 100 000 dolarů, nyní již mají na kontě přes 500 000 dolarů. Při překročení hranice 750 000 dolarů vývojáři navíc naprogramují funkci pro hlasové ovládání přes Amazon Alexu nebo Google Homepod. Samotný robot se má prodávat v USA v prosinci 2018 za cenu 599 dolarů, prozatím jej lze předobjednat za 479 dolarů.

Zdroj: Kickstarter

Související článek

Související článek

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama