iStockphoto

Robot, který vytiskne jakékoliv jídlo na světě

Věci chytřeAktuality pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Dostali jste chuť na sushi uprostřed noci? Pro tohoto japonského robota žádný problém, jednoduše vám jídlo na počkání vytiskne. A dokonce se prý dá i jíst.

Japonská technologická firma Open Meals vyvinula kuchyňského robota s názvem Pixel Food Printer, který podle tvrzení na jejich webu vytiskne jakékoliv jídlo na světě. V čem je ještě originální? Hlavně v tom, že jídlo vzniká z tekutých přísad, které se mění v gelové kostičky připomínající třeba pixely v populární hře Minecraft. Každá kostička (pixel) se liší chutí, barvou, texturou i nutričním obsahem a jejich pečlivým poskládáním v podání malé robotické ruky vznikají vizuálně podařená jídla, která navíc nějak chutnají. Na obrázku je vidět, jak z miniaturních kostiček o rozměru 1, 3, a 5 mm robot poskládá třeba pro Japonsko typické sushi. Aktuálně čeká výrobce Open Meals na schválení patentu, takže na jeho uvedení do reálného provozu si ještě počkáme. 

Zdroj: Open Meals

Související článek

Související článek

Kdy vás na sjezdovce předjede robot?

Zimní olympiáda v Jižní Koreji se od samotného zahájení nese v duchu propagace zajímavých technologií. Po efektní show s 1 218 drony organizátoři připravili závod pro roboty – lyžaře.

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama