iStockphoto

Albert testuje v Nizozemsku obchod bez pokladen

Firmy chytřeAktuality 1 min čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Nizozemská obchodní skupina Ahold Delhaize, která provozuje síť obchodů Albert, začala doma testovat systém, jenž v supermarketech zcela odbourává povinnost zákazníků platit zboží u kasy. Nákup se totiž platí krátce po nákupu pomocí aplikace, která zaznamenává každé zboží vyjmuté z regálu a vložené do nákupního vozíku nebo tašky.

Aby nákup takto snadno mohl proběhnout, musí si zákazníci pořídit zákaznickou kartu Tap to go, kterou propojí se svým bankovním účtem. Právě tuto kartu pak nakupující přikládá k elektronické cenovce vybraného zboží. Když je nákup hotový, je potřeba o tom systém informovat prostřednictvím aplikace, která zajistí, že se cena nákupu do deseti minut odečte z účtu. Pokud si zákazník v průběhu nákupu některou položku rozmyslí, nemusí volat vedoucí prodejny kvůli stornu, ale načte cenovku znovu. Do budoucna bude k načítání stačit jen mobil.

Testování od konce loňského roku probíhá pouze v jednom vybraném supermarketu Albert. Jestli se rozšíří i do dalších obchodů, to se dozvíme nejdřív v druhé polovině roku, protože pilotní provoz má trvat šest měsíců. Zatím se tedy neplánuje ani to, že bychom se s technologií Tap to go potkali v některém z obchodů Albert v Česku. Nezbývá tedy než využít chytrá řešení pro nákup v obchodech Globus nebo Tesco. Ani jeden z těchto dvou už využívaných systémů ale nedokáže z procesu nákupu úplně odbourat povinnost platit zboží u kasy. V tom má Albert náskok.

Zdroj: Aktuálně.cz

Související článek

Související článek

Související článek

 

Témata:
Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama