iStockphoto

Brýle Samsung pomohou lidem se špatným zrakem

Věci chytřeAktuality pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Samsung vyvinul chytré brýle Relúmĭno, které fungují se stejnojmennou aplikací pro mobilní telefon. Právě díky výpočetnímu výkonu, který dnešní chytré telefony nabízí, mohou brýle pomoci lidem, kteří mají nejrůznější problémy se zrakem.

Například ti, kteří vidí svět rozmazaně, mohou díky detekci a následnému zvýraznění hran lépe rozpoznat jednotlivé objekty. Další skupina lidí má problémy se čtením, přitom jim pomůže už jen to, pokud brýle zobrazí čtený text dostatečně inverzně.

Aplikace funguje i s chytrými brýlemi Samsung Gear VR, ovšem ty jsou na běžné nošení přeci jen trochu velké, těžké a neforemné. Výrobce proto pracuje na již zmíněných brýlích Relúmĭno, které by vzhledově neměly být k rozeznání od běžných slunečních brýlí.

Možná je toto to správné využití chytrých brýlí. Nepotřebujeme za každou cenu neustále vyhledávat doplňující informace, jak to zkoušel před časem Google, chceme se vrátit k původnímu smyslu brýlí – pomáhat lidem se špatným zrakem.

Zdroj: Arstechnica.com

Související článek

Už za pár měsíců přijde domácí asistent od Samsungu

Samsung se příští rok přidá k výrobcům domácích asistentů. Začne tak konkurovat gigantům, jako jsou Amazon a Google, s jejichž domácími asistenty Amazon Echo a Google Home se lze setkat zejména na trhu v USA.

​​​​​​​

Související článek

Na CES bude spousta novinek pro auta

Blížící se lednový veletrh CES v Las Vegas slibuje novinky v oblasti automobilů a přepravy obecně. Velkou pozornost si určitě vyslouží švýcarský Rinspeed s konceptem Snap. Nabízí elektrický pohon,  autonomní řízení a především možnost měnit kabiny na stejném typu podvozku. Kabina může sloužit pro přepravu cestujících nebo třeba prodej občerstvení.

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama