Aeolus – robot jako šikovná domácí hospodyňka

Domov chytřeAktuality 1 min čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Firma Aeolus Robotics ze San Francisca navrhla robota s umělou inteligencí, který má pomáhat při domácích pracích, ale dokáže najít i zapomenuté klíče od auta nebo zavolat pomoc seniorovi v nesnázích. Jeho užitečnosti kromě jiného nahrává fakt, že do výbavy dostal zručné končetiny, s nimiž dokáže obratně manévrovat a pohybovat různými předměty.

Robot se dokáže také lecčemu přiučit a přizpůsobit se chodu domácnosti – naučí se třeba oblíbenou značku pivu svého majitele, takže nehrozí, že by z lednice vytáhl nesprávnou lahev. Podle vývojářů by se robot měl stát platným členem domácnosti, kde nezbývá moc času na uklízení například kvůli péči o děti. Co tedy přesně robot umí? Třeba rozpoznat až tisíc předmětů, které navíc dokáže zvednout z podlahy a uklidit na místo, kam patří. Robot si také ukládá do paměti poslední pozice předmětů, takže může připomenout, kde hledat odložené a zapomenuté věci. Pro úklid podlah je připraven využívat vysavač a suchý mop. Samozřejmostí je jeho začlenění do systému IoT doplňků a spolupráce s asistenty Amazon Alexa a Google Home. V programové výbavě je i pokročilé rozpoznání lidí podle obličeje. Na základě snímání pohybů lidí kolem sebe také rozpozná možné zranění nebo pád na zem a zavolá pomoc.

Zdroj: Aeolus Robotics

Související článek

Zrcadlo, řekni mi, co mě dneska čeká?

Výrobce kuchyní a koupelen Kohler na CES předvedl několik chytrých vynálezů do moderní koupelny, které můžete díky aplikaci KOHLER Konnect pro iOS a Android ovládat hlasem. Za pozornost stojí hlavně chytré zrcadlo Verdera se stylovým bezrámečkovým designem, vestavěnými LED pásky pro osvětlení a hlasovým ovládáním.

Související článek

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama