Zdroj: iStockphoto

Lego přidává ke kostkám virtuální realitu

HomepageDomov chytře pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

S plastovými kostkami Lego si hraje už bůhví kolikátá generace dětí. Nyní dánský výrobce přidává k různobarevnému plastu materiál o poznání virtuálnější. Řeč je o rozšířené realitě, k níž potřebujete stavebnici Lego a chytrý telefon. Do něj si musíte stáhnout příslušnou bezplatnou aplikaci Lego AR-Studio.

Jakmile pak mobil s instalovanou aplikací zamíříte na něco, co mobil detekuje jako věc postavenou ze stavebnice Lego, začnou se dít nevídané věci. Na displeji mobilu se totiž kromě stavebnice samotné začnou objevovat také věci pouhým okem neviditelné. V tomto případě draci sestavení z kostek Lego, kteří dští oheň a síru, případně vláčky a auta s kouřícími komíny. Scéna, kterou vidíte jen na displeji mobilu, se samozřejmě dá zachytit pomocí vestavěného fotoaparátu a odeslat známým.

Zlí jazykové tvrdí, že dnešní děti nebaví offline svět, a svůj čas tráví jen na internetu. Možná je aplikaci kombinující fyzické Lego kostky s mobilem a internetem tou pravou cestou, jak je přitáhnout aspoň trochu zpět do reálného světa.

Zdroj: Engadget.com

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama