iStockphoto

Cyklistický displej do helmy zobrazí navigační informace

Věci chytřeAktuality pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Usee nabízí cyklistický displej, který se upevňuje na helmu, takže ho má cyklista pořád na očích, aniž by ho rušil ve výhledu nebo zbytečně zaměstnával ruce. Displej je navíc vodotěsný, vydrží i projížďky v blátě či hustém dešti. Je možné ho spárovat s celou řadou různých zařízení, podle toho pak zobrazuje potřebné informace.

Pokud ho propojíte se sporttesterem, uvidíte na displeji informace o svém srdečním tepu. Podle dostupnosti pak zobrazí také rychlost jízdy nebo dobu trvání výletu. Spárování s mobilním telefonem pak zajistí, že na displeji najdete navigační informace. Tedy pokud máte v telefonu navigaci schopnou vás vést cestou necestou, zejména pak po cyklistických stezkách.

Tzv. head-up displej, který je sice před řidičem, ale nezabírá mu prostor v zorném poli, ani neodvádí jeho pozornost od řízení, v poslední době pronikl jak do aut, tak do motorek. Usee je podle webu DigitalTrends první, kdo něco podobného nabídl cyklistům.

Zdroj: DigitalTrends.com

Související článek

Windows 10 odemknete i vytištěnou fotkou obličeje

Biometrická autentizace Windows Hello pracuje na základě rozpoznávání podoby uživatele. Přes vestavěnou kameru notebooku se pokusí zjistit, zda před počítačem sedí jeho právoplatný majitel. Pokud dospěje k závěru, že ano, odemkne počítač i bez zadání hesla.

Související článek

Související článek

Chytré boty pohlídají seniory i sportovce

Nečekaný pád hrozí nejen starším osobám, ale také sportovcům, turistům či horolezcům. Jim všem jsou určeny chytré boty E-Vone, které v případě pádu upozorní všechny známé nebo záchranáře, že nositel bot má nějaký problém.

Související článek

Jak se olympiáda chrání před nebezpečnými drony

Zimní olympijské hry musí čelit řadě nebezpečí, jedním z nich jsou drony schopné narušit průběh slavnostních ceremoniálů nebo – v tom nejhorším případě – dopravit na sportoviště bombu. Pořadatelé se tímto rizikem vážně zabývají a připravili několik úrovní ochrany.

 

Témata:
Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama