iStockphoto

Sensio Air pohlídá alergeny ve vzduchu

Věci chytřeAktuality pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Na veletrhu CES se to hemžilo technologickými produkty, které mají za úkol vylepšit naše zdraví. Jedním z nich je stylový Sensio Air, který vypadá jako lesklé zlaté vejce nebo jako míč na americký fotbal. Ve skutečnosti jde o chytrý senzor kvality ovzduší, který analyzuje okolní prostředí a předává informace do mobilní aplikace. Ta pak může varovat alergiky před přítomností pylu, prach a jiných škodlivých částic. Funguje to ale i obráceně, takže jakmile začne majitel pociťovat potíže, Sensio Air mu sdělí, čeho je moc ve vzduchu a co zřejmě za problémy stojí. Součástí aplikace je informační servis z dalších více než 210 čidel umístěných po světových městech. Sensio Air v menším provedení stojí 299, větší varianta pak 1 000 dolarů.

Zdroj: Sensio

Související článek

5 000 chytrých elektroměrů v Argentině

V Argentině zahájila energetická skupina Enel svůj plán, který má do rozvodné sítě přinést chytrá zařízení. V oblasti Buenos Aires namontuje do šesti měsíců roku 5 000 chytrých elektroměrů, které umožní efektivní měření spotřeby a odečítání stavu elektřiny. To Argentině představuje zásadní posun ve využívání IoT, přestože jde o prvky, které jsou v evropských sítích známé a používáné již dlouho. 

Související článek

Zrcadlo, řekni mi, co mě dneska čeká?

Výrobce kuchyní a koupelen Kohler na CES předvedl několik chytrých vynálezů do moderní koupelny, které můžete díky aplikaci KOHLER Konnect pro iOS a Android ovládat hlasem. Za pozornost stojí hlavně chytré zrcadlo Verdera se stylovým bezrámečkovým designem, vestavěnými LED pásky pro osvětlení a hlasovým ovládáním.

Související článek

S Mitipi jste doma pořád

Jak odradit zloděje při nepřítomnosti v bytě? K obvyklým cestám, jako jsou časované vypínače, které náhodně rozsvěcejí světla nebo spouštějí žaluzie, a k dálkovému ovládání domácích spotřebičů po internetu přibývá i další možnost. Zapojení digitálních asistentů. První z nich se jmenuje Mitipi. 

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama