Zdroj: iStockphoto

Microsoft chce ochranu identity stavět na blockchainu

Firmy chytřeAktuality pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Microsoft se inspiroval technologií blockchain, která se používá například u kryptoměn, a hodlá na stejném principu založit nový systém distribuované identity. Nově už se nebude potřeba přihlašovat a udělovat nové a nové souhlasy do desítek různých stránek a aplikací. Místo toho poslouží univerzální a dokonale zabezpečená identita.

Blockchain je opakem centrálního úložiště hesel. Identita uživatele je rozdělena do malých bloků, které jsou pak vzájemně provázány do jednoho řetězu. Jednotlivé bloky jsou poté distribuovány na různé servery, takže i když útočník jeden ze serverů napadne, nic moc tím nezíská. Jeden ukradený blok mu totiž nebude stačit k tomu, aby uživatelovu identitu zneužil. Důležitou vlastností bude možnost systém škálovat, tudíž zvětšovat jeho kapacitu podle toho, jak poroste počet uživatelů, a budou se zlepšovat technické možnosti hackerů. Na vývoji této ochranné technologie zaměstnanci z Microsoftu pracují ještě s kolegy z dalších společností.

Zdroj: DigitalTrends.com

Související článek

Webový kryptodůl zneužívá telefony s Androidem

S novým způsobem zneužití chytrých telefonů přišli autoři blíže neupřesněné webové stránky. Nejprve do telefonu dostanou aplikaci, která kromě užitečné funkce přesměruje uživatele na příslušnou webovou stránku. Ta pak uživateli oznámí, že na jeho telefonu bude těžit kryptoměnu Monero, dokud nezadá ověřovací kód Captcha.

Související článek

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama