Zdroj: iStockphoto

Od hodinek po ponožky – kompletní výbava pro chytré běhání

Věci chytřetest 6 min čtení

Chystáte se po zimě zase začít běhat? Jděte na to chytře s chytrým vybavením. Díky sporttestru zjistíte, jak tělo na běhání reaguje, chytré vložky do bot poradí s technikou, chytré ponožky změří kadenci běhu a bunda s chytrým osvětlením zajistí, že budete vidět i bez nepohodlné čelovky. A to zdaleka není všechno! Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Chystáte se po zimě zase začít běhat? Jděte na to chytře s chytrým vybavením. Díky sporttestru zjistíte, jak tělo na běhání reaguje, chytré vložky do bot poradí s technikou, chytré ponožky změří kadenci běhu a bunda s chytrým osvětlením zajistí, že budete vidět i bez nepohodlné čelovky. A to zdaleka není všechno! Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější.

Chytrý sporttester Garmin s hrudním pásem

Garmin Fenix 3 nejvíc připomíná hodinky, jde však hlavně o sofistikovaný odolný sporttester tradičního výrobce outdoorového vybavení. Špičkové zařízení se nosí na zápěstí, ukrývá v sobě citlivý GPS snímač pro ukládání polohy, nechybí krokoměr, teploměr nebo barometr. Nabízí samozřejmě patřičnou voděodolnost, stejně tak monitoring dalších sportů kromě běhání. Díky synchronizaci dat na webu Garminu budete mít přehled o vaší výkonnosti a spoustě dalších parametrech. Tepovou frekvenci umí měřit s využitím hrudního pásu Garminu, z něj lze získat i podrobnosti o VO2max, oscilaci těla při běhu nebo době, kdy se noha při běhu dotýká země.

Koupíte na Mall.cz za 9 990 Kč, hrudní pás na Alza.cz za 2 790 Kč.

 

Chytrý náramek Garmin

Pokud se rozhodujete, jestli má pro vás smysl pořídit si drahé chytré hodinky, můžete předtím vyzkoušet monitoring běhu s chytrým náramkem Vivosmart 3. Tenký náramek lze mít na ruce celý den, odolá působení potu i vody a obsahuje snímač srdeční frekvence na zápěstí. S náramkem se dozvíte informace o každodenní fyzické aktivitě, nebo s ním můžete rovnou vyběhnout.  Ovládá se dotykovým OLED displejem a údaje z něj se dají synchronizovat s webeme Garminu pro další analýzu.

Náramek Garmin Vivosmart 3 koupíte na Mall.cz za 3 990 Kč.

 

Profi senzor běhání Lumo Run

Myslíte to s běháním opravdu vážně a chcete mít podrobnější informace o chování vašeho těla? Pak si pořiďte Lumo Run, profesionální senzor pro zaznamenávání pohybu těla. Z měření senzoru, který je se nosí uchycený na kalhotách, získáte informace o kadenci (počet kroků za minutu), brzdění, odskoku (výskok po odrazu), propadu (dle rotace pánve) a propadu pánve při kroku. Podle získaných informací doprovodná aplikace poradí, jak zlepšit styl i celkovou výkonnost. Senzor je voděodolný a s mobilem se páruje přes bluetooth. Baterie vydrží až na dvacet hodin běhu.

Senzor Lumo Run koupíte na Mall.cz za 3 190 Kč.

 

Chytré ponožky Sensoria

Také na nohou běžce může být něco chytrého, tentokrát jde o ponožky. V jednom balíčku od společnosti Sensoria dostanete pár ponožek a chytrý náramek, který se na ponožky uchytí díky magnetickým kontaktům. Bude měřit pohyb nohou a data přenášet přes bluetooth do spárovaného mobilu a příslušné aplikace. Dokáže měřit kadenci běhu či chůze, techniku pokládání nohy na podložku a samozřejmě tradiční hodnoty, jako spálené kalorie, délku běhu, rychlost, počet kroků atp. Podle výrobce by ponožky měly ustát i běžné praní v pračce.

Ponožky Sensoria Socks s náramkem lze objednat na webu výrobce za 199 dolarů.

 
 

Chytré oblečení Sensoria

Sensoria má kromě ponožek na skladě i praktické oblečení pro pány i dámy. Chytrá trička a spodní prádlo těsně obepnout těla sportovců a díky zabudovanému senzoru tepové frekvence a dalších parametrů poskytnou zajímavé informace o výkonu. Senzor je kompatibilní se sportovními aplikacemi, například Endomondo, takže přísun informací do mobilu je zaručen. Oblečení včetně podprsenek je k mání v různých velikostech. Podprsenka vyjde na 119 dolarů, tričko nebo nátělník pak 129 dolarů.

Oblečení Sensoria najdete zde.

 

Chytré vložky do bot Digitsole

Jak získat detailní údaje o parametrech běhu? Řešením je dát si do bot chytré vložky, které jsou voděodolné a lze je párovat s Androidem a iOS. V patě se ukryl malý akumulátor, který vydrží snímat aktivitu až deset hodin v kuse. Aplikace analyzuje běh a navrhuje zlepšení dopadu a techniky. Výrobce hovoří o 3D analýze dopadu a možnosti propojení s GPS v mobilu pro další informace o běhu.  Pak s vložkami změříte vzdálenost, počet kroků a aplikace ještě poradí, jak běhat lépe.

Chytré vložky do bot koupíte na CZC.cz za 2 790 Kč.

 

LED bunda Nova pro noční běhání

Lehká a prodyšná bunda Nova je vybavena jasně svítivými LED pásky v přední i zadní části. Pro vyšší bezpečnost tak není nutné nosit nepohodlnou čelovku nebo cykloblikačku. LED pásky vydrží svítit až osm hodin v kuse, nabíjí se prostřednictvím USB. Součástí bundy je i nepromokavá kapsa na mobil a průchodky na kabel sluchátek.

Bunda Nova je k předobjednání za 109 dolarů na Indiegogo.

 

Endomondo změří nejen běh

Pokud nechcete investovat do speciálních sporttesterů a náramků, abyste mohli měřit váš běh, využijte mobil. Stačí nainstalovat jednu z nejpopulárnějších aplikací Endomondo, zaregistrovat účet a spustit trénink. V aplikaci se ukládají parametry běžeckých tras, měřit lze samozřejmě i chůzi a jiné sporty. Nechybí také tréninkový plán a různé cíle a výzvy pro splnění, abyste byli co nejvíce motivovaní. Aplikace funguje zdarma s reklamami, nebo si můžete zaplatit účet Premium, který vyjde na 57 Kč měsíčně.

Aplikace Endomondo stáhnet pro Android v Google Play nebo pro iOS v iTunes.

 

S chytrou váhou Garmin budete mít přehled

A nakonec vážení, vážení běžci. Osobní váha je pomocník k udržení přehledu o aktuální kondici sportovce. Tahle umí změřit BMI i podíl tuku v těle, hmotnost kostí a svalů, podporuje Wi-Fi a bluetooth, současně data umí sdílet do cloudu Garminu, kam se ukládají data z chytrých hodinek nebo náramků.

Váhu Garmin koupíte na Alza.cz za 4 990 Kč.

Související článek

Související článek

Otestovali jsme chytrou domácí bezpečnost od Yale

Pořídit si domů zabezpečovací systém nemusí být ani finančně náročné, ani extra složité. Koupit i instalovat ho lze i vlastními silami, bez potřeby objednávat kvůli tomu specializovanou firmu. Umístit několik čidel zvládne bez problémů skoro každý. Sami jsme to vyzkoušeli.

Související článek

Související článek

Ester má ráda teplíčko v botách, říká Ondřej Bank

Ondřej Bank je jako člen trenérského týmu jedním ze strůjců fantastického úspěchu Ester Ledecké na olympiádě v Jižní Koreji. V rozhovoru, který nám dal jen pár dní po návratu z dějiště her, hovoří také o chytrých technologiích. I na ty česká reprezentantka a majitelka dvou zlatých olympijských medailí při lyžařské přípravě zčásti spoléhá. Specialisté na moderní technologie jsou prý ale hlavně Rakušané.

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama