iStockphoto

Dron autonomním autům nahradí senzory

Firmy chytřeAktuality pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Ford přišel s chytrým nápadem, jak využít drony jako náhradu nefunkčních senzorů u samořiditelných aut. A hned si ho i nechal patentovat.

Senzory jsou pro autonomní automobily vším. Díky nim „vidí“, co se děje okolo, a umělá inteligence z nich vypočítává, jak reagovat na jednotlivé podněty. Jde o kamery, ultrazvukové snímače, ale taky radary. Problém nastává v případě poruchy senzorů, nebo když začnou hlásit nesmyslné hodnoty. V tu chvíli se auto zastaví a neví, jak dál. Jak tomu předejít? Ford přišel se řešením, kdy senzory nahradí dron. Součástí vozidla by byla dokovací stanice s dronem, který by v případě problému se senzory odstartoval přímo z auta, přečetl by situaci a informace by předal vozu, který by podle toho upravil svůj pohyb. Taková záloha je dobrým nápadem, protože dron nabízí velkou možnost pohybu a přehled o situaci z jiného úhlu. I když jde zatím pouze o patent, vzbudil už velkou pozornost redakcí technických webů.

zdroj: Techcrunch.com

Související článek

Lyft začne testovat autonomní auta na bývalé vojenské základně

Americká společnost Lyft je největším konkurentem Uberu. Zatímco ale autonomní auta Uberu už jezdí v ostrém provozu v amerických městech, Lyft je o něco pozadu. Ale i on se zapojil do vývoje autonomních aut  s vlastním týmem vědců a již brzy mají vyjet jeho auta na první testy.

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama