Zdroj: iStockphoto

Hýčkejte svoje mazlíčky chytře!

Domov chytřetest 6 min čtení

Hodit svému pejskovi míček a nechat ho aportovat? Nuda! Rozmazlujte vaše miláčky high-tech hračkami a doplňky, které se pohlídají jejich kondici, zabaví je a donutí se proběhnout. Podívejte se na přehled cool hraček pro mazlíčky.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Hodit svému pejskovi míček a nechat ho aportovat? Nuda! Rozmazlujte vaše miláčky high-tech hračkami a doplňky, které se pohlídají jejich kondici, zabaví je a donutí se proběhnout. Podívejte se na přehled cool hraček pro mazlíčky.

Péče o zvířecí miláčky nespočívá jen v tom jim sevírovat žrádlo a chodit s nimi na procházky. Také do této oblasti pronikly nové technologie ze světa lidí, které mohou významně podpořit pohodlí zvířecích kamarádů, ale také jejich páníčků. Chcete sledovat, kudy se toulá váš pes? Chcete vědět, kolik toho sežere nebo kdy se vrátil domů z venčení? Chcete si hrát s kočkou, i když vy jste v práci a ona sama doma? Nic z toho není problém, zařídí to tyhle super doplňky.

Actijoy – chytrá miska a tracker

Česká společnost Actijoy se prezentovala na letošním CES v Las Vegas sadou chytrých produktů pro psy. Jejich cílem je sledovat fyzickou aktivitu zvířete, včetně příjmu vody a žrádla. Hmotnost vody nebo žrádla se měří pomocí váhových senzorů a data se odesílají do mobilní aplikace. Díky sledovaným parametrům dokáže aplikace upozornit majitele na možné abnormality a odhalit tak třeba závažnou nemoc nebo rostoucí obezitu. Autoři cílí především na velký trh v USA, kde je dle jejich informací asi 70 milionů psů a z nich až 54 % obézních. Varování ze senzorů misky se tak může týkat například zvýšeného příjmu vody, což může být projevem nastupující cukrovky a ledvinových potíží.

Miska je opravdu chytrá a nedělá jí potíže fungovat v domácnostech, kde je více psů současně. Princip nám vysvětlila Jana Rosenfelderová z Actijoy: „Naše miska dokáže rozpoznat, který pes ji použil a výsledky přiřadit do správného profilu. Vedla nás k tomu především nejen naše zkušenost, ale i zkušenost ostatních domácností s více psy, kdy psi většinou sdílejí misku na vodu bez ohledu na to, že má každý svoji. Majitel si tak může počet misek přizpůsobit tomu, co skutečně potřebuje.“

Součástí sady Actijoy je totiž chytrý obojek Activity Tracker, který komunikuje s miskou. Ta tak pozná, který pes ji zrovna používá. Všechna data putují do mobilní aplikace pro iOS a Android a zde není problém výkony svého mazlíčka sledovat. Součástí aplikace je také přehledná zdravotní knížka. Za využití systému Actijoy se neplatí žádný paušál, stačí zařízení koupit a spárovat. Obojek je vybaven červenou LED pro bezpečné venčení za tmy.

Actijoy chce se svými produkty vstoupit na český trh na počátku léta, již nyní najdeme jejich produkty zalistované na Alza.cz, kde čekají na dodání. Předb15ěžná cena za chytrý obojek Activity Tracker je asi 2 000 Kč, kompletní set Buddy Pack (miska na žrádlo, miska na vodu, obojek a mobilní aplikace) vyjde na asi 5 000 Kč.

Pebby míček

Pes je zvíře hravé, o tom není pochyb. A hrát si chce, i když nejste doma. Právě pro hraní je připraven chytrý voděodolný míček Pebby, který obsahuje kameru a umí se sám pohybovat. Díky podpoře bluetooth a Wi-Fi jej lze na dálku ovládat z mobilní aplikace pro Android a iOS, součástí balení je dobíjecí stanice pro bezdrátové nabíjení. Míček lze nastavit i tak, že si bude se psem hrát sám. Kamera nabízí 1080p video, životnost baterií je 12 hodin na jedno nabití, v konstrukci je zabudován mikrofon a reproduktor. Předobjednávat můžete míček za 189 dolarů (necelé 4 000 Kč), dostupné mají být na do konce března tohoto roku. Na výběr je ze čtyř barevných variant, barevné kryty lze jednoduše měnit. Podívejte se na video výrobce: 

PetCube – chytrá kamera s laserem

PetCube je kamera, která umožňuje majitelům být nablízku svým pejskům a kočkám, i když jsou mimo domov. PetCube totiž nejen nahrává HD video, ale nabízí online přenos hlasu oběma směry, můžeme tak mazlíčka na dálku uklidnit hlasem. Kameru s rozměry 10x10x10 cm lze umístit kamkoliv v domácnosti, konektivitu zajistí podpora Wi-Fi, pro napájení je nutné zapojit USB kabel. Kamera podporuje záznam videa dle pokynů pohybového čidla. Zajímavým doplňkem je laserový paprsek, který se dá ovládat z mobilu s Androidem nebo iOS. Aktivovat lze automatickou hru a třeba kočky se mohou zabavit na dlouhé minuty. Nevýhodou může být nemožnost nastavit pohled kamery jiným směrem. PetCube stojí 5 490 Kč.

Petrics Smart Pet Bed – chytrý pelíšek

Společnost Petrics přináší chytrý pelíšek, který je dle jejich tvrzení první na světě. Zájemce se snažila nalákat na prezentaci na letošním CES v Las Vegas, kromě chytrého pelíšku přináší i mobilní aplikaci pro Android a iOS pro sledování zdravotního stavu pejska. Chytrý pelíšek měří hmotnost zvířete (a možné úbytky/přírůstky hmotnosti), dobu odpočinku a míru aktivity. Tu snímá z doprovodného trackeru na obojku, který je součástí dodávky s pelíškem. Ekosystém Petrics má podobně jako u českého projektu Actijoy varovat před obezitou či nemocemi. Informace z aplikace je poté jednoduché sdílet s veterináři v případě prohlídek a onemocnění. Pelíšky se v sadě s trackery mají začít prodávat letos na podzim, budou různé velikosti, pro velké psy za 300, střední za 200 a malé za 100 dolarů. Další informace najdete na webu https://www.petrics.com/

Mousr – robotická myš pro kočky

Robotická myš jako neúnavná hračka pro aktivní kočky. Drobný robot s umělou inteligencí může vaši kočku prohánět automaticky nebo na povel z mobilu s Androidem nebo iOS. Chytrá myš může hrát různé druhy her, aby to kočku stále bavilo, stejně tak lze měnit typ ocasu, aby trochu jinak vypadala. Legrační je určitě ovládat myš z mobilu, můžete kočce pořádně zatopit, aby se proběhla. Podle autorů robot o velikosti 7,5 x 6 x 3,5 cm spolehlivě zvládá různé povrchy jako koberec, dřevo a lino. Myš vydrží na 15minutové nabití jezdit 40 minut v kuse a to v dosahu 10 metrů od stanice. Podívejte se na video, jak kočky baví nahánění s myší! Myš lze předobjednat za 149 dolarů na https://petronics.io/products/mousr

Petwalk – chytré dveře pro mazlíčky

Chcete mít pod kontrolou vycházky domácích mazlíčků? Pořiďte si do domu chytré dveře! Robustní dveře vyžadují stavební zásah do zdi domu, jsou 100% vzduchotěsné a voděodolné, umí se automaticky otevírat a zavírat pro průchod zvířat. Zvířata musejí mít na obojku zavěšený RFID čip, který dveře načtou a otevřou se. Dveře lze instalovat na zdi různé tloušťky a materiálu (zdivo, sklo, dřevo), pro průchod masivní zdí slouží tunel. Konfigurátor výrobce nabízí spoustu dekorů vnější i vnitřní strany, aby dobře zapadly do designu omítek stěn, za příplatek lze dokoupit řadu doplňků. Například dešťový senzor, kdy dveře nepustí zvířata ven když prší, aby se nevrátila s nečistotami dovnitř, nebo dálkové ovládání pro páníčky apod. Správa nastavení funkcí dveří probíhá také přes mobilní aplikaci s evidencí docházky a činnosti. Dveře se vyrábí ve dvou velikostech, s pravým i levým otevíráním. Menší začínají na 1 595 eur, větší pak stojí 1 795 eur, po doplnění příslušenstvím mohou vyjít i na více než 2 000 eur. Další informace o chytrých dveřích najdete na webu rakouského výrobce https://www.petwalk.at/.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama