Zdroj: iStockphoto

Británie se chystá regulovat drony

HomepageStát chytře pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Britská vláda připravuje návrh zákona, který by reguloval používání dronů, a dal britské policii větší pravomoci v jejich kontrolování. Legislativa by se týkala dronů těžších 250 gramů; nedávná studie totiž přinesla zjištění, že dron o váze pouhých 400 gramů dokáže rozbít čelní sklo vrtulníku.

Podle připravovaných návrhů by policie měla mít právo nařídit pilotovi, aby s dronem okamžitě přistál. Bude také moci zabavovat části dronů jako důkazní materiál. Majitelé dronů budou mít povinnost své letouny registrovat a sami podstoupit test, který ověří, že znají základy bezpečného létání. V Británii se stále objevují případy, kdy dron jen těsně mine letící vrtulník nebo dokonce velké letadlo.

Bezpečnost je ale jen jednou z věcí, které chce britská vláda regulovat. Stále častěji se množí stížnosti na narušování soukromí prostřednictvím dronů. Nikomu není příjemné, když mu cizí letadlo visí přímo nad zahradou, kde tráví čas se svou rodinou. Drony také ve velké míře vnikají do armádních prostorů nebo do věznic, kde je jejich přítomnost samozřejmě podobně nežádoucí.

Zdroj: TechCrunch.com

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama