Zdroj: iStockphoto

Honda ukázala budoucnost robotů

HomepageVěci chytře 1 min čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

I když značku Honda vnímáme především jako výrobce automobilů a motocyklů, je stále viditelnější i na poli vývoje robotů. Důkazem může být dříve představený humanoidní robot Asimo nebo nová čtveřice robotů s trochu nekonfortním označením 3E-A18, 3E-B18, 3E-C18 a 3E-D18 (na obrázku zleva doprava).

Zatímco robot 3E-A18 má sloužit jako osobní společník, který dokáže vyjadřovat nejrůznější emoce, model 3E-B18 má jednoduché sedátko a pomáhat bude s přesunem v interiéru. Ještě odolnější model 3E-C18 má univerzální nákladní prostor a vydrží i častější použití ve venkovním prostředí. Nejodolnější je pak model 3E-D18, který zvládne dopravu i na méně kvalitních cestách.

Prozatím se jedná o koncepty, které Honda plánuje vystavit na lednovém americkém veletrhu CES. Tyto prototypy ale jasně naznačují, jakým směrem se vývoj robotů přímo sloužících lidem ubírá. Zřejmě v relativně brzké době se tak můžeme dočkat toho, že podobní roboti budou běžně pomáhat osobám se sníženou schopností pohybu, kterým budou vozit nákupy, pomáhat s přemisťováním v interiéru i venku, ale také s nimi komunikovat a vyjadřovat emoce. 

Zdroj: DigitalTrends.com

Související článek

Související článek

 

Témata:
Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama