Zdroj: iStockphoto

IBM představila nejmenší počítač na světě

Trendy & tipyAktuality pod minutu čtení

IBM představila mikropočítač o rozměrech 1 x 1 milimetr. Pro lepší představu se jedná o velikost odpovídající semínku chia.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

IBM představila mikropočítač o rozměrech 1 x 1 milimetr. Pro lepší představu se jedná o velikost odpovídající semínku chia.

To, co vidíte na obrázku, není jeden počítač, ale základní deska obsahující 64 mikropočítačů IBM. Její součástí je procesor s několika tisíci tranzistory, který je podle IBM výkonností srovnatelný s procesorem x86 z roku 1990, jenž poháněl první typy osobních počítačů. Jde o sytém, kdy je celý počítač umístěn na jednom čipu (Systém on a Chip – SoC), proto je jeho součástí i paměť a fotovoltaická součástka zajišťující komunikaci i napájení. Vzhledem k malému výkonu procesoru se nedá očekávat jeho samostatné použití, nicméně současné zapojení několika stovek až tisíců těchto levných čipů dohromady smysl dává. 

Zdroj: Theverge.com

Související článek

Doručovací drony Amazonu si stopnou kamión

Americký obchod Amazon má stále v plánu doručovat zboží prostřednictvím dronů, které balíčky se zbožím přivezou vzduchem až před dveře zákazníka. Zatímco se stále řeší otázky bezpečnosti a odkládají se termíny uvedení do ostrého provozu, Amazon myšlenku využít drony pro doručování dále rozvíjí.

Související článek

Související článek

Chytrá domácí zahrádka

Jídlo přímo ze zahrádky chutná nejlépe. Na tom se shodnou asi všichni. Ale každý nemůže mít takovou zahrádku. Nebo může? Tým z MIT nabízí možnost jak si doma vypěstovat zeleninu, bylinky, nebo čajovou směs za zlomek ceny, a s minimální spotřebou vody. 

Související článek

Autonomní auta si servis zavolá sám

Prvních autonomní auta se chystají do ostrého provozu, na nejbližší roky je ohlásily automobilky jako GM, Volkswagen, Toyota a další. Výrobci aut ale musejí kromě výroby také promyslet to, jak se budou jejich chytrá auta servisovat, a to zejména v případě flotil u zákazníků, jako je Uber. Protože auta často nebudou mít stálého řidiče, který by si závady mohl všimnout, vstupuje do hry chytrá diagnostika.

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama