Zdroj: iStockphoto

Chytrá domácnost předvídá poruchy

HomepageDomov chytře pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Jednou z výhod chytré domácnosti je bedlivé sledování všech přístrojů. Už z pouhého měření spotřeby elektrické energie je možné odhalit, že má například lednička nějaký problém. Najednou běží nějak dlouho, spotřeba roste, možná by stálo za to nechat opravit termostat nebo rovnou pořídit novou ledničku.

Firma LifeWhere jde ještě o kus dál. Specializuje se přímo na sledování stavu domácích spotřebičů, navrhuje úspory a předvídá poruchy. Dokáže odhalit, že v klimatizaci dochází chladící médium, kvůli čemuž vynakládá klimatizace k vychlazení domu více energie, zbytečně opotřebovává motor a v důsledku se vyplatí zavolat servisní firmu, která médium doplní.

Základní funkcí systému je sledování, jestli jednotlivé přístroje v domácnosti vůbec fungují. Pokud je váš dům tak chytrý, že v případě výpadku plynového topení začne sám topit klimatizací, můžete to poznat až na účtu za elektřinu. Za druhé systém hlídá, jestli by spotřebiče nemohly pracovat efektivněji, viz příklad s klimatizačním médiem. Do třetice pak dokáže naplánovat pravidelné servisní kontroly, na které lidé často zapomínají.

Zdroj: Huffingtonpost.com

Související článek

Související článek

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama