iStockphoto

Automatické blinkry pro cyklisty umí přivolat pomoc

Věci chytřeAktuality pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Francouzský startup Cosmo Connected vyvinul světlo pro cyklisty. Lehkou svítilnu, která váží jen 80 gramů,  připevníte na zadní stranu přilby pomocí magnetu. Čtyři červené a čtyři žluté LED diody se starají o to, aby řidiči spatřili cyklistu na dostatečnou vzdálenost i v naprosté tmě.

Na tom by ještě nebylo nic úžasného, kdyby světlo nemělo tři chytré funkce. První je brzdové světlo: vestavěná čidla dokážou detekovat zpomalení a změnou světla upozorní řidiče jedoucí za vámi. Druhá je chytrý blinkr: po propojení se satelitní navigací a naplánování trasy bude světlo automaticky včas informovat, že se chystáte odbočit; pokud se od naplánované trasy odchýlíte, můžete signál zapnout i pomocí dálkového ovládání. A třetí chytrou funkcí je detekce pádů, díky které dokáže světlo upozornit příbuzné či kamarády, že můžete být v problémech, nebo dokonce rovnou zavolat záchranku. Světlo Cosmo Bike bude k dispozici na podzim za cenu 60 eur. Cosmo již delší dobu prodává podobné světlo pro motorkáře (na snímku).

Zdroj: TheVerge.com

Související článek

Windows 10 odemknete i vytištěnou fotkou obličeje

Biometrická autentizace Windows Hello pracuje na základě rozpoznávání podoby uživatele. Přes vestavěnou kameru notebooku se pokusí zjistit, zda před počítačem sedí jeho právoplatný majitel. Pokud dospěje k závěru, že ano, odemkne počítač i bez zadání hesla.

 

Témata:
Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama