iStockphoto

3D tisk zlevní rovnátka na zlomek ceny!

Věci chytřeAktuality 1 min čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Zubař není zadarmo nikde na světě, a v USA zvlášť. A ortodontisté (zjedodušeně řečeno specialista na rovné zuby a správný skus) nejsou výjimkou. Tím spíš, pokud jde o nadstandardní služby, jako je například výroba průhledných rovnátek, pro řadu lidí psychicky příjemnějších než ta klasická. Pomoci by ale mohl 3D tisk. Na vytvoření chytré alternativy, která dovolí zubařům vytvořit a vytisknout rovnátka přímo v ordinaci, se soustředí startup ArchForm.

ArchForm našel díru na trhu, kde může pomocí software a moderních technologií opravdu ulevit peněženkám koncových zákazníků. Při klasické objednávce rovnátek za jednoho zákazníka zaplatí 1 700 dolarů. ArchForm si za výrobu jedněch rovnátek účtuje pouhých 50$ za zpracování (plus drobné náklady na materiál)  – a to je opravdu výrazný rozdíl. 

Zakladatel ArchFormu Andrew Martz v rozhovoru pro TechCrunch říká, že inspiraci pro založení společnosti získal v ordinaci svého otce, ortodontisty. „Došlo mi, že současné technologie 3D tisku jsou dostatečně pokročilé, abychom vyráběli rovnátka přímo v ordinacích, a jediné co zbývalo, bylo vytvořit dostatečně jednoduchý software, díky kterému si mohou lékaři vystačit sami.“

Zdroj: techcrunch.com

Související článek

Chytré hodinky pro měření krevního tlaku

Na veletrhu CES byly k vidění chytré hodinky Omron HeartGuide pro přesné měření krevního tlaku. Japonská společnost Omron, výrobce lékařských přístrojů pro měření tlaku, nyní svoji technologii vložila právě do hodinek. Výjimeční jsou přesností měření. 

Související článek

Zub, játra, dům i hračku. Co ještě zvládne 3D tisk?

3D tiskárny urazily za posledních několik let dlouhou cestu z vědeckých laboratoří přes stoly nadšenců až do praktického nasazení. Brzy tak nejspíš revolučně promění řadu oborů lidské činnosti, u kterých bychom to dnes ani nečekali.

Související článek

Chytré hodinky dokážou odhalit cukrovku

Mohlo by se zdát, že chytré hodinky a sporttestery měří jen srdeční tep, což se hodí nanejvýš tak pro správný trénink nebo efektivní hubnutí. Vědci ale ukázali, že sledování srdečního rytmu dokáže odhalit řadu dalších chorob, jako je spánková apnoe, hypertenze, nebo nejnověji cukrovka. Jak je to možné?

Související článek

Chránič zubů odhalí otřes mozku

Hráči amerického fotbalu dostávají často rány do hlavy a hrozí jim proto otřes mozku. Fotbalová liga používá určitou metodiku, jak od sebe odlišit, jestli se jednalo o relativně neškodný náraz, nebo hrozí skutečné nebezpečí. Ta je ale založena na pozorování určitých symptomů a rozhodně není stoprocentní. Vědci proto vyvíjejí nejrůznější senzory, které by měly potenciální otřes mozku včas odhalit.

 

Témata:
Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama