iStockphoto

Elektroauto z Číny má místo skel displeje

Věci chytřeAktuality pod minutu čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Na mezinárodní výstavě aut v Detroitu se představil unikátní koncept elektromobilu čínského výrobce GAC Motor. Jedná se o výrobce aut, který je pátým největším v Číně a který plánuje proniknout na americký trh už v roce 2019.

V Detroitu jeho model s názvem Enverge ohromil návštěvníky zejména futuristickým designem s vyklápěcími dveřmi, ale také avizovaným dojezdem až 600 kilometrů na jedno nabití baterií, které lze navíc nabíjet bezdrátově. Elektrické SUV je určeno pouze dvěma pasažérům a místo skel v bočních dveřích je vybaveno monitory s projekcí virtuální reality. Samozřejmostí jsou pokročilé elektronické systémy pro řízení vozu. Hodně zajímavě také vypadá kompletně digitální palubní deska s rovným displejem. Výrobce si neodpustil velmi netradiční doplněk – přední světla se dají z nárazníku vyjmout a použít jako ruční svítilny.

Zdroj: GAC Motor

Související článek

Honda začne vyvíjet autonomní auta

Automobilka Honda oznámila spolupráci s čínským startupem SenseTime, který jí má v budoucnosti významně pomoci při výrobě autonomních aut.

Související článek

Související článek

Autonomní obchod Robomart přijede až ke dveřím

Novinky z veletrhu CES v Las Vegas ukazují, že se díky autonomnímu řízení a umělé inteligenci robotů již v blízké budoucnosti potkáme s velmi užitečnými roboty. Při nakupování potravin to může být autonomní dodávka Robomart: první autonomní obchod na světě, který přijede až ke dveřím zákazníků.

Související článek

Autonomních taxíků se dočkáme už v roce 2021

Automobilky Volkswagen a Hyundayi chtějí zrychlit vývoj autonomních vozidel a proto zahajují spolupráci se startupem Aurora, za nímž stojí Google. Již za tři roky se máme dočkat autonomních taxíků. 

 

Témata:
Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama