redakce

Robota není třeba programovat. Nechte ho se dívat

Trendy & tipyAktuality pod minutu čtení

Aby robot pracoval podle požadavků člověka, je potřeba ho naprogramovat. To ale pomalu přestává platit. Vědci z laboratoří NVidia učí roboty nápodobou. Jak to funguje?

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Aby robot pracoval podle požadavků člověka, je potřeba ho naprogramovat. To ale pomalu přestává platit. Vědci z laboratoří NVidia učí roboty nápodobou. Jak to funguje?

Specialisté z Kalifornie jako první na světě vyvinuli systém na bázi hlubokého učení, který dokáže robota naučit úkoly jednoduše tím, že se bude dívat na člověka. Není tak třeba znát metody programování inteligence robota, stačí mu něco předvést a nechat ho to zopakovat. To se může hodit především pro naučení rutinních činností, například ve výrobě, kdy je dostačující, že výkonnost robota vyhovuje tempu člověka. Uplatnit se to může na pracovištích, kde budou lidé a roboti pracovat dohromady. Pokud robot něco správně neprovede napoprvé, stačí mu to ukázat znovu a jeho výkon se zlepší. Že se učí rychle, je zřejmé z videa pod článkem, kde je dobře vidět, jak rychle robot pochopil systém a řazení povelů ke skládání barevných kostek na sebe. Správně je pak složí v takovém barevném pořadí, jak to odkoukal od lidského vzoru.

Zdroj: Cnet

Související článek

Potkejte se s robotkou Sophií. Týden invovací startuje

Jste fanoušky moderních technologií a umělé inteligence? Chtěli byste vidět naživo svítící rostliny, bar s robotickou obsluhou, laserové projekce, autonomní vůz Tesla X nebo se potkat s chytrou robotkou Sofií? Pak si nenechte ujít veletrh Týden inovací, který dnes startuje v pražském Fóru Karlín a potrvá až do pátku 18 . května.

Související článek

Robot, který miluje sbírání tenisových míčků

Jak to vypadá na kurtech po tenisovém tréninku? Unavení hráči se plouží a otráveně sbírají míčky, s nimiž si pilovali techniku úderů. A to místo toho, aby si odpočinuli po fyzické námaze. Proč si tuto otravnou činnost sbírání míčků nezpříjemnit nasazením chytré techniky?

Související článek

Kdo je chytřejší než průvodce v muzeu? Robot Pepper!

Na chytrého robota Peppera narazíte na letišti v Mnichově, kde poskytuje informace cestujícím. Vyzkoušel si práci číšníka v restauraci Pizza Hut, kde přijímal objednávky od zákazníků, a nově začal pracovat v muzeích Washingtonu.

Související článek

Jak bojovat proti Amazonu? Nasadit roboty do skladu

Izraelský startup Commonsense Robotics se rozhodl přinést technologie pro menší obchodníky, kteří chtějí uspět v konkurenčním boji proti zavedeným gigantům, jako je třeba Amazon. Vsadili na desítky robotů, kteří najdou uplatnění hlavně ve skladu zboží.

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama