foto: T-Mobile

Vítězem T-Mobile Rozjezdů 2018 je aplikace Glucly pro diabetiky

Krátké zprávyVěci chytře Krátké zprávy 1 min čtení

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:

Pavel Buben se svojí mobilní aplikací Glucly, s níž chce usnadnit život všem nemocným cukrovkou, se stal celostátním vítězem podnikatelské soutěže T-Mobile Rozjezdy. (Rozhovor s ním si můžete přečíst zde.) Odborná porota soutěže ocenila velký potenciál aplikace, která umožňuje pohodlně zaznamenávat úroveň glykémie, délku spánku i aktivitu. Uložená data lze sdílet s lékaři elektronicky nebo je předat v papírové formě. Glucly by měla být ke stažení v létě v Appstoru i v Google Play.

Ocenění veřejnosti si dle hlasování na webu soutěže www.rozjezdy.cz vysloužilo Sociální bistro Střecha. Veganské bistro a kavárna otevřelo letos v únoru a zaměstnává lidi bez domova a po výkonu trestu. Cílem bistra je dávat naději a měnit život lidem se záznamem v rejstříku trestů.

Program T-Mobile Rozjezdy již osmým rokem podporuje začnající podnikatele prostřednictvím bezplatných seminářů a také soutěží o nejlepší realizaci jejich nápadu. Letos se soutěže účastnilo 483 nápadů a bylo z čeho vybírat. „Letos jsme viděli spoustu skvělých nápadů, nejčastěji z oblasti designu, trávení volného času, ale řadu aplikací, spoustu nápadů pro síť IoT, internet věcí. Hitem bylo letos využití 3D tiskáren a laserového vypalování,“ komentuje Eva Karasová, CSR manažerka společnosti T-Mobile.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho:
link odkaz
Reklama